Laundry Soap

Kristy - posted on 01/16/2009 ( 1 mom has responded )

3

7

0

One way that my family saves money is by making our own laundry soap. It saves tons of money I make a five gallon bucket for roughly $3.00. I couldn't believe how much laundry soap I was going through after we had a baby not just how much we were going through but how much money was going down the drain (literally). It doesn't take but 15 min or so to make so to me it is well worth the money saved.

MOST HELPFUL POSTS

Dusti - posted on 01/16/2009

16

2

2

I just started doing this... I was shocked at easy it was and how cheap!  So far I cannot tell a difference between the store bought stuff and what I made!

If you see this, leave this form field blank.
Powered by RESPECT not THUMPS

1 Comment

View replies by

Join Circle of Moms

Sign up for Circle of Moms and be a part of this community! Membership is just one click away.

Join Circle of Moms